Menu
 
 

O nás

FOR:MA je jedinečné studio v Českých Budějovicích, které se zaměřuje nejen na zdraví maminek. Náš koncept se vyvinul z prvotního cvičení po porodu, které zde začala propagovat zakladatelka této značky Veronika Strachotová. Brzy zjistila, že jí zajímají i přesahy, které toto cvičení má a může nabídnout. Pomalu se rodila myšlenka vlastního studia. Její kolegyně z Bikram yogy – Tereza Ranftlová, byla její pomocná ruka skoro od začátku. Brzo tyto ženy – maminky zjistily, že mají mnoho nápadů a vizí, které by chtěly realizovat, a tak se dovětek ke značce přeměnil na – zdraví nejen maminkám.

Naše cíle

Chceme nabídnout především širokou škálu možností pro maminky, které se zajímají o své zdraví, chtějí být stále aktivní a ve formě. Záměrem je, aby bylo možné postarat se i o jejich ratolesti v době probíhajících kurzů i mimo ně.

Zaměřujeme se na pohyb pro ženy, děti a na výživu pro všechny. Úzce spolupracujeme se studiem Bikram Yoga České Budějovice, s.r.o., se kterými přímo sousedíme. Jsme jejich dlouholetými instruktorkami a chceme být nápomocné všem, kteří chtějí zlepšit své dovednosti v Bikram yoze, navrátit se zpět (nejen) po porodu opět na cvičební podložku, nebo pomoci nastavit správné stravovací návyky, aby získali z pohybu i jídla maximum. Stejně tak chceme maminkám a tatínkům najít čas, kdy budou moci cvičit se svými dětmi jógu paralelně. Rozhodně se máte na co těšit.

Naučte se správně hýbat a zdravě jíst – vaše tělo to ocení.

 

Veronika Strachotová

Jmenuji se Veronika Strachotová, mám dva úžasné syny a podporujícího manžela. Aktuálně je můj koníček, práce a velká životní náplň FOR:MA – zdraví nejen maminkám. Co všechno už mám za sebou a jaká byla má cesta? Pokusím se zde vše shrnout.

Aktivně se pohybu věnuji už od dětství. Začínala jsem jako čtyřletá holčička s baletem. Tanec mě provázel velkou část mého života. Vystudovala jsem Soukromou taneční konzervatoř v Praze. Svému oboru jsem se aktivně věnovala pět let. Začínala jsem svou taneční praxi v divadle F.X.Šaldy v Liberci, a poté v Jihočeském divadle. Taneční pedagogické praxi se věnuji již 15 let. Velký zlom bylo rozhodnutí rozšířit své působení v Bikram yoze, protože jsem viděla smysl v jedinečné kompenzaci pro přetížené tělo z velkého vypětí. A v roce 2013 jsem absolvovala devítitýdenní kurz pod Bikram Yoga College of India, abych mohla být certifikovanou instruktorkou. V této oblasti jsem zabrousila i do sportovní oblasti a získala mnoho titulů v Yoga Sport Šampionátech. Po porodu jsem zjistila, že se mé tělo změnilo a nebyla bych to já, kdybych se nezačala vzdělávat v této oblasti. V počátku jsem chtěla pomoci jen sama sobě, objevit znovu svou sílu a naučit se pracovat zdravě se svým tělem.

Tato oblast mě úplně uchvátila, ale získat potřebné informace a najít zdravé a správné cvičení byl skoro nadlidský úkol. Díky mé známé a kamarádce z dětství jsem poznala to, co jsem hledala. Iva Fiš je v oblasti cvičení po porodu velký odborník a průkopník správného a zdravého přístupu k ženám a jejich tělu po porodu. V IQ centru pohybu jsem získala další důležité vědomosti v oblasti pánevního dna, CORE, dýchání a diastázy. A zdárně jsem dokončila v YODA institutu Praha pro mě důležitý kurz Zdravotní tělesné výchovy.

Ráda se vzdělávám, učím se nové postupy a poznávám důležitost správného postavení těla pro naše zdraví. Vím, že jsem stále na své cestě a mám mnoho dalších úžasných věcí před sebou. Ale také vím, že jsem našla to, co mě dokáže naplňovat po všech stránkách. Chci se věnovat primárně ženám – před těhotenstvím, v těhotenství, po porodu, v období menopauzy a nechávám dveře otevřené novým nápadům a spolupracím.

Vzdělání a kurzy

 • 1. soukromá taneční konzervatoř v Praze- vyšší odborné vzdělání, odborná kvalifikace učitele na základní umělecké škole, střední odborné škole, konzervatoři.
 • Yoga Collage of India – instruktor Bikram yogy
 • Yoda institut - instruktor zdravotní tělesné výchovy
 • IQ pohyb akademie - dech a diastáza, pánevní dno, core - zásobník cviků
 • Iva Fiš - seminář cvičení a pohyb po porodu

Lekce

 • Cvičení po porodu
 • Ženy bez pauzy
 • Cvičení pro těchotné
 • Individuální lekce
 

Tereza Ranftlová

Jsem Tereza Ranftlová, jak jinak než maminka. Charakterizovala bych se jako společenský člověk, který chce předávat své vědomosti a dovednosti druhým lidem potažmo dětem, motivovat, hledat cestu k sobě, ke zdraví, ke zdravému pohybu.

V životě každého člověka jsou věci, které ho formují a učí. Stejně tomu je i u mě. Na jedné straně je mé vzdělání. Mám maturitu ze Střední pedagogické školy v Prachaticích a bakalářský titul z Výchovy ke zdraví na Pedagogické fakultě. Na straně druhé je má dosavadní pracovní zkušenost. Od roku 2011 působím na pozici instruktorky Bikram yogy, která k mému životu patří jako má rodina. Na krátký čas jsem k tomu připojila i pozici výživové specialistky. Pohyb, výživa a osobní motivace jsou věci, které jdou ruku v ruce a dávají smysl tomu, čemu se chci v životě věnovat. Tak vznikla i myšlenka naší spolupráce s mou dlouholetou kolegyní a přítelkyní Verčou. Jsme ženy, které baví tvořit, vymýšlet nové věci a být přínosné i ostatním.

Můžete se mnou najít motivaci ke změně v jídelníčku, nebo jen obohatit své vědomosti v oblasti výživy. Stejně tak se těším na práci s dětmi, která v mém životě svého času bývala nedílnou součástí studií. Miluji pohyb, a proto se mohou těšit i maminky, které chtějí být v pohybu se svými dětmi a udržet si skvělou kondici a radost z pohybu předávat i svým ratolestem.

Když si chce člověk život vychutnat, být se sebou spokojený, mít na vše sílu a umět si na sebe udělat čas, tak je to právě o jeho vlastnostech, dovednostech a určitě i o životním stylu.

Vzdělání a kurzy

 • Střední pedagogická škola v Prachaticích – Předškolní a mimoškolní pedagogika
 • Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity – Výchova ke zdraví (Bc.)
 • Yoga Collage of India – instruktor Bikram yogy
 • Cvičitel integrální jógy 3. třídy
 • Instruktor zdravotní tělesné výchovy
 • Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví

Lekce

 • Cvičení maminek s dětmi
 • jóga pro děti
 • s Terez jez