Menu
 
 

Jizva po císařském řezu

Delší článek o hojení s vlastním příběhem.

 
Jizva po císařském řezu
 

Porod císařským řezem může pro ženu představovat velkou psychickou zátěž spojenou s pocitem selhání jako matky-rodičky. Vím o čem mluvím, sama jsem to prožila.

Cítím tu potřebu vás ujistit, že i taková cesta k narození vašeho vysněného dítěte je porod. Ale operativní zákrok na břiše vede k dlouhému hojení a návrat břišního svalstva do původní podoby je opravdovou výzvou.

Život mi dal do cesty to, co nyní mohu předávat dál, a tím mnohým maminkám usnadnit cestu k léčení jizvy, břišního svalstva i psychiky. 

Můj první porod proběhl akutně při celkové narkóze. Při druhém jsem měla to štěstí, že jsem byla jen pod částečnou narkózou, a tak jsem mohla svého syna vidět hned po porodu. S první jizvou jsem měla problémy, bolela, vizuálně nebyla hezká a cítila jsem srůsty. Po druhé to bylo úplně jiné. Jizvu jsem do svého života přijala a to zaručeně pomohlo i samotnému procesu uzdravení. A tak jsem začala studovat péči o jizvu a hojení. 

Je dobré už v porodnici jizvu prodýchávat, sahat na ni a přijmout ji. Po vyndání stehů a zahájení stroupků ji promazávat a masírovat. Ideálně tři měsíce nezvedat těžká břemena, se cvičením nespěchat a odpočívat, když je to možné. 

Chcete poradit s péčí o jizvu? Stačí mi napsat a ráda vám poskytnu své vědomosti a zkušenosti.

Ze srdce Verča.

 
 

Další články